Biz Kimiz?

Vegan İstanbul

Vegan İstanbul Cafe – Restaurant – Market, “Dünya Vegan Günü” olan 1 Kasım’ da hizmete girdi.

Neden Vegan?

Çünkü hayvan sömürüsünün her çeşidine ve türcülüğe karşıyız. Birçok Vegan dostumuz gibi bu felsefeyi benimseyip, biz de kendimize yaşam şekli olarak seçtik. Paylaşmanın en büyük zenginlik olduğunun bilinciyle de, Vegan İstanbul’u açarak sizlerle birlikte olmak istedik. Vegan yaşamın rahatlığını daha çok dostumuzla paylaşmak ve bu kültüre uzak olan kişilere “Vegan’ın kim olduğu” konusunda ışık tutmak istedik.

Vegan İstanbul olarak ürünlerimizde hiç bir hayvansal katkı maddesi bulundurmuyoruz. Zengin bitki örtüsüne sahip ülkemizin geleneksel mutfağını, Vegan beslenme biçimine uyarlıyoruz. Mutfağımızda yağ olarak sızma ve natürel zeytinyağı kullanıyoruz. Kendi mutfağımızda ürettiğimiz ürünlerimiz olduğu gibi, tanınmış Vegan markaların işlenmiş ürünleri de yelpazemizde yer almaktadır.

Vegan olun olmayın; mutfağımızın zengin, lezzetli ürünlerinden keyif alacağınıza eminiz. Vegan İstanbul; market, restaurant ve cafe olarak hizmet vermektedir. Restaurant- cafe bölümünde; çay, kahve eşliğinde lezzetli kurabiye, pasta, börek, bitkisel sütlü sütlaç çeşitlerimiz, zengin kahvaltı seçeneğimiz, günün her saati tüketebileceğiniz sağlıklı yiyeceklerimiz, sıcak çorbamız sizler için taze olarak hazırlanmaktadır. Ayrıca ev yapımı; reçel, turşu, Vegan tarhana, ravioli, tortellini, glutensiz tortellini, Vegan yoğurt, peynir, bitkisel süt gibi çeşitlerimiz marketimizde satışa sunulmaktadır. Sağlıklı, lezzetli ve sıcacık dost ortamımızı sizlerle paylaşmak, bizim için büyük bir keyiftir.